понеділок, 23 грудня 2013 р.

Дружина юних пожежних попереджає !









Як запобігти пожежі при влаштуванні новорічної ялинки?
Встановлення новорічної ялинки пов*язано з необхідністю суворого дотримування правил пожежної безпеки. І це, звичайно, зрозуміло. Найменша необережність, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні електрогірлянди або застосування джерел відкритого вогню (свічок), розпалювання бенгальських вогнів у приміщеннях, де встановлена ялинка, можуть призвести до пожежі. До цього слід додати, що ялинки часто прикрашають легкозаймистими іграшками, зробленими з пінопласту та паперу, вати, а це дуже ускладнює пожежонебезпечну ситуацію.
Слід пам*ятати, що під час організації та проведення новорічних заходів забороняється  використовувати джерела відкритого  вогню.  Треба ретельно закріплювати ялинку на стійкій основі. Щоб не було її перекидання. Якщо в приміщенні немає електричного освітлення або воно тимчасово вимкнене, святкування слід проводити тільки протягом світлового дня.
Забороняється встановлювати ялинку в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації людей на випадок пожежі.
Щоб уникнути пожежі, забороняється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною сумішшю, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів (вата , папір, марля і т.д)
Сподіваюсь , що виконання цих нескладних порад дозволить уникнути пожежі і зробити новорічне свято веселим і радісним.

середа, 18 грудня 2013 р.

Робота в групах на уроці хімії

 Позитивною стороною такого уроку є те, що всі учні приймають активну участь, працюють над завданням, не сидять пасивно в той час, коли вчитель виконує свою роботу. Учні зацікавленні в роботі зі своїми однокласниками досягаючи спільної мети. Щоб дійти до згоди, вони змушені прислухатися один до одного, задають один одному запитання, просять про допомогу в разі потреби. Вони вчаться допомагати іншим. Користь з такої роботи мають як і здібні учні так і учні, які в класі не  є активними. Здібні учні можуть продемонструвати свої здібності, знання, вміння без звертання  на себе зайвої  уваги  класу. Таких дітей цінять тоді й інші, бо перші виступають як вчителі, а не як суперники або конкуренти. В таких ситуаціях учні охоче вчаться у своїх однокласників. В груповій роботі повільніші діти краще справляються з завданням. Вони можуть представити свої знання та вміння в менш стресовій ситуації. Коли вчитель викликає відповісти біля дошки, дитина боїться  якщо відповідь буде невірною. Раз присоромлена в присутності всього класу, дитина не захоче більше відповідати за бажанням на жодне запитання, боячись, що інші будуть вважати його “дурним” .В групі учень менш ризикує даючи відповідь на запитання. Він може зробити відкриття що він зовсім не дурний, і що група цінує його ідеї.  Робота в  групі створює несміливому учневі відчуття схвалення. 




понеділок, 16 грудня 2013 р.

Індустрія дозвілля

Класна година В 5- А класі "Індустрія дозвілля". Відпочинок, дозвілля, розваги, як і праця, є невід'ємними складовими життєдіяльності людини. Розважаючись, людина чи група людей задовольняють свої духовні потреби, оцінюють свої можливості. Відпочивати та розважаючись можна як у природному так і штучному середовищі. Створення відповідних умов для цього і є завданням індустрії розваг. Індустрія розваг - це молода галузь, яка формує і розвиває особистість, впливає на виховання, формування оптимістичного настрою, відпочинок, культурний розвиток людини . І от і ми вирішили провести  свій вільний  час  в такій груповій роботі.



понеділок, 9 грудня 2013 р.

Тиждент правознавства в школі


На виконання Указу Президента України від 08.12.2008 р. № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права»,  з метою розвитку інтересу в учнів до правових знань та попередження правового нігілізму  в нашій школі проводиться з 09 по 1 3 грудня 2013року «Всеукраїнський тиждень права в школі».





неділя, 1 грудня 2013 р.

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Учнів нашої школи запросили до міської бібліотеки  і провели бесіду присвячену  "Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом". На цій зустрічі виступали: міський лікар, юрист, соціальний працівник. Міський лікар розповідала, як передається, та як вберегтися від зараження СНІДом.


ПАМ’ЯТАЙТЕ – ВІЛ передаться:

* ін’єкційним введенням наркотиків;
*     під час статевого контакту з ВІЛ-інфікованою людиною;
*     ВІЛ також може передаватися плоду від інфікованої матері під час вагітності, через молоко матері.

ПАМ’ЯТАЙТЕ - ВІЛ не передається:

*     через спільне користування верхнім одягом, посудом, їжею;
*     через рукостискання, обійми, дружні поцілунки, чхання та кашель;
*     через домашніх тварин, укуси комах;
*     через контакти у громадському транспорті;
*     через монети та паперові гроші;
*     під час плавання у басейні;
*     через двірні ручки, спортивні прилади;
*     через рушник, мило, мочалку.
Латинська мудрість твердить :«Здоров’я – найвище благо».
І лише духовно і фізично сильна та здорова особистість може увійти в сучасний напружений ритм життя, здобути відповідні знання, допомогти собі й оточуючим , стати корисною для суспільства.


«Здоров’я людини – щастя. Людське щастя розкривається у розсудливості та цнотливості. Насолода людини – у діяльності, а фізичний стан має поєднуватися із душевною активністю»
Аристотель
 


                                                                                           

                                                

вівторок, 26 листопада 2013 р.

Виховна година "Людська жалоба - голодомор 1932-1933 р"



Голодомо́р 1932–1933
 Це  масовий, навмисно організований радянською владою голод 1932–1933 років, що призвів до багатомільйонних  людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР  та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці. Викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу і Української СРР на чолі зі Сталіним, розрахованими на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі України,  відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Попри те, що дії представників сталінської влади, що спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство,  причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що навіть найвище керівництво СРСР, включаючи Сталіна, знало про факти загибелі людей від голоду.
Впродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, але й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.
У дослідженнях Джеймса Мейса та Роберта Конквеста автори доводять, що Голодомор відповідає загальноприйнятому  визначенню геноциду. 24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу. Відповідно до соціологічного опитування, проведеного 2010 року, 60% громадян України вважають Голодомор геноцидом. 2003 року Український парламент назвав, а 2006 — офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу. 2010 року судовим розглядом завершилася кримінальна справа за фактом здійснення злочину геноциду.  Також за даними слідства було визначено, що втрати українців у частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб.