четвер, 27 квітня 2017 р.

Медіа- конференція « Чорнобиль – біль народу»

.
Основною метою медіа – конференції було  закріпити знання учнів про чорнобильську трагедію, ознайомити з біографіями пожежників, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, впроваджувати елементи екологічного виховання;  розвивати почуття вдячності, вшанування подвигу, комунікативні здібності.
 Ця біда відгукнулась болем у серцях мільйонів людей. Наша країна вперше відчула на собі таку грізну силу, як ядерна енергія, що вийшла з-під контролю. Немає, мабуть, в Україні такого місця, яке б не було пов’язане з горем Чорнобиля. Комусь довелось стати в ряди тих, хто ліквідував наслідки аварії, комусь – рятувати життя і здоров’я потерпілих, інші – просто допомагали і матеріально, і морально.
Минуть роки і десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей – і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народиться далеко від скривдженої землі. Цей день завжди об’єднуватиме всіх живущих одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Чорнобиль – це історія. Ми повинні не тільки пам’ятати про це, але все робити для того, щоб трагедія не повторилась. Всі ми повинні відповідати за свої вчинки, не бути байдужими і безвідповідальними.
Учні 7 класу, а саме Лукашева Владислава та Сидоренко Артем  приготували доповіді приурочені  цій страшній трагедії. Григор’єв Данило намалював карту України і позначив на ній території, які найбільш постраждали від Чорнобильської трагедії. По закінченню конференції діти переглянули відеофільм.
Медіа- конференція пройшла під закликом :

ЯК У СЕРЦІ ТЛІЄ ЛЮБОВ,
ЩОБ КОЛИСЬ РОЗГОРІТИСЯ ЗНОВ.
ЗУПИНИСЯ. ЛЮДИНО НА МИТЬ...
І ВІДЧУЙ. ЯК ПЛАНЕТІ БОЛИТЬ...






середа, 19 квітня 2017 р.

Філософський стіл « Ми проти насилля !»

Засідання філософського столу пройшло під гаслом:

РОЗПІЗНАТИ насильство
НЕ ДОПУСКАТИ насильства
ВМІТИ ЗАХИСТИТИСЬ від насильства

 Ми живемо у світі де, на превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насилля. Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Але ж прояви насильства порушують права людини, дитини,  принципи вільного та справедливого існування.
Антиподом насильства та жорстокого ставлення є толерантність, необхідна для спілкування.
Філософський стіл –пройшов в  колективно -  інтелектуальній роботі пошуку соціального значення і особистісного смислу цієї проблеми. Призначення даного групового дійства полягає в розвитку уміння дивитися на дійсність з позицій загально існуючого погляду на навколишній світ, реалізації основної функції людини – мислити, як щоб люди були добріші та толерантні один до одного не було б ніякого насилля. 

Захід закінчився висловом Царя Соломона : «Добро чиниш – себе прославляєш, зло чиниш – себе принижуєш!»